Tretia kniha

Cvičení na míči pro maminky a děti

3Většina lidí samozřejmě cvičí hlavně v dospělém věku. Co je však v poslední době velmi doporučováno, to je i cvičení dětí. Tomu by měla každý maminka věnovat velkou pozornost. A právě za tímto účelem vznikl tento titul, který nese název Cvičení na míči pro maminky a děti. Autorkou knihy je Gabriela Macurová, která má právě v oblasti dětského cvičení bohaté zkušenosti a mohla tak všechny získané poznatky, ale také všechny dovednosti shrnout do tohoto titulu, který je určený především pro každou maminku a samozřejmě i pro jejich potomka.

Desítky různých cviků

Jak už dokládá sám název, hlavní roli v celém systému cvičení bude hrát právě míč. V rámci něho tak bude moci maminka se svým dítětem vykonávat celou řadu cviků, které jsou na stránkách knihy velmi detailně popsány, a to včetně názorných barevných ilustrací, které ve správném provedení cviku pomohou. Navíc jsou jednotlivé cviky a postupné série zaměřeny i na to, aby se jednalo cvičení hravé a zábavné. Díky tomu se mu i samotné dítě bude chtít pravidelně věnovat a v daném cvičícím procesu se tak udrží mnohem déle. Ostatně tomu napomůže i samotný míč, který patří mezi nejoblíbenější cvičební pomůcku.

Pro děti do 4 let

A pro koho je vlastně kniha Cvičení na míči pro maminky a děti primárně vhodná? Hlavně pro všechny matky a jejich děti, které ještě nedosáhly 4 let věku. Aby bylo cvičení co nejefektivnější, a došlo ke skutečně výraznému zlepšení motoriky, jsou jednotlivé cviky i rozděleny do postupných fází, které odpovídají právě věku a vývoji dítěte. S tím tak lze dle jednotlivých kapitol cvičit skutečně téměř od narození, až do daných čtyř let. A to i s ohledem na samotnou intenzitu a časovou nebo svalovou náročnost jednotlivých cviků. Vše je samozřejmě koncipováno právě v zájmu samotných dětí, aby cvičení bylo skutečně výhradně pozitivní.

Kúpiť knihu